Türk vatandaşları için 5 adada Kapı Vizesi bulunmaktadır. Kapı Vizesi ile seyahat eden kişiler, istedikleri tarihte en fazla 7 gün boyunca, belgelenen konaklama süresi kadar tek bir adaya seyahat edebilirler

Kos Adası Aynı Gün Gidiş ve Dönüşlü Tur

Haftanın Her Çarşamba-Cumartesi Günleri

Bodrum Kalesi Gümrüğü'nde buluştuktan sonra sabah 09:15 (yerel saat ile) Bodrum Çıkışlı Kos Turu için gezimize başlıyoruz. Bodrum’dan Kos’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra On iki Adalar’ın ( Dodekanisos )’un en güzel adalarından biri olan Kos Adası / İstanköy gezimize Türkçe rehber eşliğinde, Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz. Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz.

Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz. Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu, Roma Agorası, Eleftheria Meydanı, Cezayirli Hasan Paşa, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora ) gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra Kos Köyleri Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz.

Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.LIDL DA ALIŞVERİŞ ZAMANI YAPIYORUZ. Daha sonra Yunanistan’ın keyifli içeceklerinden biri olan frapelerimizi içmek için manzaralı bir tavernaya konuk oluyoruz. Kos Adası’nda geçirdiğimiz dolu dolu bir kültür, doğa ve eğlence turunun ardından Kos’a veda ederek 17.00’da limanda buluşmak için yola çıkıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Bodrum’da gümrük çıkış işlerimizi tamamlıyor 18.00’de feribotumuzda olmuş oluyoruz. Bir başka TILOS TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle.

Detaylar

ü  DAHİL OLAN HİZMETLER
* Bodrum Kos feribot bileti
Kos Bodrum feribot Bileti
 *Türkçe Rehberlik hizmeti

*Transfer hizmeti

ü  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize ve Yurtdışı çıkış harcı 150 TL.

* Liman vergisi 5 Euro
* Şehir vergilerini müşteri kendisi ödeyecektir.

ü  FİYATLARIMIZ

  • Satış Fiyatımız: 69.90 Euro
  • 0-2.99 Yaş: Ücretsiz
  • 3-6,99 Yaş: Paketin %50
  • 7 Yaş ve üzeri Yetişkin fiyatıdır.