×


+90 252 614 3434

Kuşadası Samos Feribot Bileti

Kuşadası Samos feribot bileti hizmetimizi güvenle kullanabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz.

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
DEVAM ET

Kuşadası Samos Feribot Bileti Fiyatları

Kuşadası Samos feribot bileti - Kuşadası’ndan Samos’a ziyaret gerçekleştireceğiniz esnada feribot bileti arayışlarınız için Tilos Travel’i güvenle tercih edebilirsiniz.

Samos, Sisam adası olarak da bilinen bir Yunan adasıdır. Türkiye’ye en yakın adalardan olan Samos Kuşadası’nın hemen karşısında yer alır. Ege’nin masmavi kıyılarına sahip koylarla dolu müthiş bir adadır. Yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken adaya ziyaretler feribotlar (ferries) ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Adaya ziyaret için Yunanistan vizesi yeterlidir. Vize işleminin ardından Tilos Travel ile Kuşadası’ndan kalkan feribotlara kolaylıkla bilet alınabilir.

Samos, tatil yapmak veya günübirlik ziyaret gerçekleştirmek için en uygun adalardandır. Adaya bilet alma işlemlerinde biletler günü birlik Samos turu için gidiş dönüş şeklinde alınabilmektedir. Aynı zamanda konaklama imkanları içinde tek yön veya gidiş dönüş şeklinde tercihler yapılabilmektedir. Kuşadası Samos feribot bileti satın alma işlemi online ortamda gerçekleştirilirken gidiş tarihi ve dönüş tarihi seçilerek işleme devam edilmelidir. Sefer saatleri ve gün bilgileri dikkate alınmalıdır. Bilet alma işlemlerinde yetişkin yolcu, çocuk yolcu sayısı belirtilmelidir.

kuşadası samos feribot bileti

Kuşadası Samos Feribot Bileti Satın Alma İşlemleri ve Genel Kurallar

Kuşadası Samos feribot bileti sefer saatleri ve sefer gününün seçilmesi ardından satın alınmaktadır. Yolcu sayısı, gün, tarih ve saat seçiminden sonra biletin toplam fiyat miktarı tl ile değil de euro ile sizlere belirtilmektedir. Toplam fiyat kısmında biletin, tek yön veya gidiş dönüş şeklinde ayarlanmış bir şekilde fiyat oluşturduğuna dikkat edilmelidir. Kusadasi-Samos feribot bileti satın alma işlemlerinde yolcu kategorilerinde araç seçeneği bulunmamaktadır. Fiyatlandırmalar çocuk veya yetişkin yolcu şeklinde yapılmaktadır.

Sefer saatleri, sefer günleri, yolcu kategorisi, fiyatlandırma aşamasının ardından ad, soyad, telefon numarası, mail gibi kullanıcı bilgileri girilerek biletler oluşturulmaktadır. Genel kurallar sebebi ile yolcunun kendi ad, soyadı ile oluşturulan biletler başkasına devredilememektedir.

Satın alınan Kuşadası Samos feribot bileti, kişiye özel bir şekilde oluşturulduğundan bir başkasına tekrar satılamaz. Alınan biletler, gemi kapaklarındaki boardinglerde barkodlar yardımı ile kontrol edilir. İptal edilmiş, süresi geçmiş, açığa alınmış bilete sahip yolcular feribota alınamaz. Açık bilet, yolcuların sefer gününden 2 gün öncesinde durumu bildirerek yeniden tarihleme hakkı kazanılmış bilettir. Biletlerin bir kez açığa alınma durumu söz konusudur. Bu işlemden ücret talep edilmez. Fakat açığa alınan biletler 6 ay içerisinde kullanılmalıdır. Bilet kesim tarihi itibari ile 6 ay kullanılmamış biletler otomatik olarak iptal edilir. Açık bilet hakkı bulunsa da yolcuların biletlerinden cayma ve iptal etme hakları yoktur.

Tilos Travel Kuşadası Samos Feribot Bileti ve Kuşadası Samos Seferleri

Kuşadası Samos feribotu için bilet alma işlemlerinde en büyük etkenlerden birisi seferlerdir. Samos ziyaretleriniz belirlenmiş olan feribot saati ve sefer günü seçeneklerine göre gerçekleştirilebilmektedir. Kuşadası’ndan kalkan feribotlar (ferries) Büyük Liman üzerinden kalkış gerçekleştirmektedir. Varış Samos adası Vathi Port’a olmaktadır. Tilos Travel feribot seferlerinde seyahat süresi 45 dakika sürmektedir. Sea Star Samos katamaranı ile yapılan seferler oldukça güvenilir ve konforlu bir şekilde geçmektedir.

Kuşadası- Samos feribot sefer saatleri sabah 8:30, öğleden sonra 16:00 saatlerinde mevcuttur. Saatler günlere göre farklılık gösterebilmektedir. Yaz aylarında talebin çok olmasından ötürü sıklıkla satın alınan sefer biletleri için sizler de erkenden bilet satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

kuşadası samos (sisam) adası feribot seferleri

Samos Kuşadası feribot seferleri Samos’dan Kuşadası’na dönüş için gerçekleştirilmektedir. Feribotlarda genellikle araç kabulü olmamaktadır. Yolcular Tilos Travel ile Samos Kuşadası dönüş biletlerini 14:30, 18:15 saat seçenekleri dahilinde tercih edebilmektedir. Yani gidiş dönüş şeklinde gerçekleştirilecek Kuşadası Samos ziyaretlerinde bir gün için Samos’da vakit geçirme süresi en fazla 8-9 saat civarında olabilmektedir. Sizler de Samos adasında keyifli vakitler geçirerek verimli bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız erken saatli bir sefer saati tercih edebilir bir gün boyunca Samos adasını doyasıya gezebilirsiniz.

Kusadası Samos feribot seferleri genel kurallar maddelerine göre hava muhalefeti sebebi ile gerçekleştirilemediği sürece yolculara iade işlemleri yapılmaktadır. Kuşadası Samos feribot bileti satın alma işlemlerinde yolcular iletişim numarası belirtmesinden ötürü her türlü sefer değişikliği ve sefer iptali durumlarından haberdar edilmektedir.

En Dikkat Çekici Adalardan Olan Samos Adas Hakkında Bilgiler

Samos Ziyaretlerinde Görülmesi Gereken Yerler

Samos adası bünyesinde bulunan köyler, plajlar, doğal güzellikler ve tarihi yapılar Samos ziyaretlerinde mutlaka görülmesi gereken yerler içerisindedir. Vaktiniz olduğu sürece gezebileceğiniz birçok alana ev sahipliği yapan adada bilinen birçok meşhur yer bulunmaktadır.

samos turu feribot biletleri express yolcu genel kurallar

Vathy feribotların yer aldığı bölgedir. Merkezi bir konumdur. Hareketli ve cıvıl cıvıl bir ortama sahiptir. Kuşbakışı görünümü ile yarım ay görüntüsü sunar. Kordonda sıralanmış hediyelik eşya dükkanları ve kafeler bölgeye daha çok hareketlilik katar. Vathy feribot seferi ardından gezilebilecek en iyi alana sahip bölgelerdendir. Tavernaları ve uzun çarşısı ile ziyaretçilerini büyüler. Vathy’de Pythagoros meydanı içerisinde bulunan aslan heykeli oldukça dikkat çeker. Samos Arkeoloji Müzesi ve Şarap Müzesi’de Vathy bölgesinde görülecek yerler arasına girer.

Samos adasi gezilecek yerler listesine eklenebilecek bir diğer alan Pythagorion’dur. Pythagorion ünlü matematikçi Pisagor’un doğum yeridir ve Pisagor Mağarası mutlaka görülmelidir. Bu mağara dışında Meryem Ana Mağarası Manastırı, Hera Tapınağı da Samos adasında görülmesi gereken alanlardandır. Müze gezilerini seven ziyaretçiler Pythagorion Arkeoloji Müzesini de ziyaret edebilirler. Pythagorion bölgesinde yer alan bir diğer önemli yapıt Dünya harikası olarak gösterilen Eupalinos Kemeridir. Bu kemer zamanında temiz ve tatlı su taşıması için kullanılan bir yapıttır. Geometri tabanlı bir yaklaşım modeli içeren tünel, en çok turist ağırlayan lokasyonlardandır.

Manolates Köyü de Arnavut Kaldırımlı, merdivenli sokakları ile Samos’un görülmeye değer güzelliklerini bünyesinde barındıran bir alandır. Seramik atölyeleri ile ünlenen köy minik ve otantik görünümü ile bol bol fotoğraf çekilebileceğiniz alanlardan olacaktır.

Samos adası keşfedilmeye değer en güzel plajları ile ziyaretçilerine benzersiz bir tatil imkânı sunmaktadır. Mavi bayraklı plajları ve sessiz sakin koyları ile dikkat çeken adada görmeniz gereken en muazzam plajlar, Tsamadou, Potokaki, Lemonakia, Psili Ammos, Mykali şeklindedir.

Tüm bu görülmeye değer alanlar için Samos Adası feribot bileti satın alma işlemlerinizi Tilos Travel sayesinde hemen gerçekleştirebilirsiniz.