×


+90 252 614 3434

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Çeşme Sakız feribot bileti sayfamızdan 3 adımda kolayca ada biletinizi satın alın.

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
DEVAM ET

Çeşme Sakız Feribot Bileti Fiyatları

Çeşme Sakız feribot bileti özellikle yaz aylarında ciddi talep görmektedir. 2023 itibariyle gidiş dönüş 34.9 euro olarak belirlenmiştir. Biletler yılın her ayı satışa sunulsa da yaz aylarında Kos adasında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler Kos adası feribot biletlerine yönelmektedir. Biletler online ortamlardan güvenle satın alınabilmektedir. Tilos Travel’de size bu güvenli ortamı en iyi derecede sunmaktadır. Güvenli ve kolay ödeme yöntemleri ile biletlerinizi hızlı bir şekilde satın alabilmenizi sağlamaktadır.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Hakkında Bilgiler ve Genel Kurallar

Çeşme Sakız feribotu Sakız adasına gitmenin en kolay ve güvenilir yollarından biridir. Feribot ile ulaşım gerçekleştirebilmek için öncelikle bilet satın alma işleminin tamamlanması gerekir. Çeşme Sakız feribot bileti tek yön veya gidiş dönüş şeklinde alınabilir. Bilet satın alma işleminde kalkış limanı ve varış limanına dikkat edilmelidir. Aynı şekilde tarihler, yetişkin, çocuk, bebek sayıları gibi detayların seçilmesine de özen gösterilmelidir.

Bilet satın alma işlemlerinde ad, soyad, doğum tarihi, tc kimlik numarası, telefon numarası gibi yolcu bilgilerinin girilmesi ardından güvenli bir şekilde ödeme imkânı tanınmaktadır. Satışlar tl ile değil euro üzerinden yapılmaktadır. Feribot bileti satın alma işlemi ardından yolcuların biletler hakkında bilmesi gereken birtakım genel kurallar vardır.

çeşme sakız feribot bileti

Çeşme-Sakız feribot bileti hakkında genel kurallar;

Çeşmeden Sakız adasına gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için satın alacağınız bilet hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Sefer Saatleri Uygulaması

Çeşme Sakız feribot bileti satın alma esnasında feribot sefer saatleri büyük bir önem taşımaktadır. Çeşme Sakız ve Sakız Çeşme yönlü feribotlar farklı sefer saatleri uygulaması ile çalışmaktadır. Sakız adası için Çeşme Ulusoy Port limanından hareket edecek olan bir feribota binen yolcu, 8:45, 10:00, 18:30, 19:15 saat seçeneklerinden birisini seçerek seyahatini gerçekleştirmektedir. Seyahat sonucu Chios Port variş yeri olmaktadır. Sakız adası Chios Port’dan kalkan feribotlar 8:00, 9:20, 17:30, 18:30 şeklinde araç olmayacak şekilde ayarlanan seferler ile hareket etmektedir.

Yolcular seyahatleri ile alakalı aksi bir durum yaşanmaması adına sefer saatlerini dikkate alarak feribot bileti satın alma işlemlerini yapmalılar. Sefer saatleri ve tarihleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğiniz Tilos Travel sitemizden Rodos feribot bileti Samos feribot bileti gibi farklı adalara ulaşım sağlayan sefer bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Çeşme Sakız Adası Ziyaretleri

Sakız adası gösterişli dağları, gizli koyları ile doğayı tanımlayan eşsiz güzelliklere sahiptir. Adada tarihi yansıtacak birçok güzellikte manastır, kilise, müze gibi alanlar da bulunmaktadır. Sakız adası köklü ve zengin bir kültüre sahiptir. Osmanlı ve Rum mirasları bu kültürün en değerli örnekleridir. Yunanca Chios ismi ile bilinen ada, Çeşme’nin tam karşısında olmasından ötürü epey bir ziyaretçi kitlesi toplamayı başaran bir adadır. Ülkemizden Çeşme’den kalkan feribotlar ile 20 dakikalık bir seyahat sonucu Chios ziyareti gerçekleştirilmektedir. Yaz aylarında seferler ve ziyaretler artmaktadır.

çeşme sakız adası feribot bileti fiyatları ertürk

Sakız adası ziyaretlerinde gerçekleştirilebilecek birçok çeşitli aktivite imkânı bulunmaktadır. Yemekleri, gece hayatı, plajları ve gezi alanları ile ziyaretçilerini büyüleyen sakız adası, her mevsim gitmekten keyif alabileceğiniz alanlardan biridir.

Sakız Adası Ziyaretlerinde Neler Yapılmalıdır?

Sakız adasına günübirlik veya konaklamalı yaptığınız ziyaretler esnasında uğramanız gereken birçok yer bulunmaktadır. Yürüyerek ulaşabildikleriniz dışında araç ile ulaşım sağlayabileceğiniz yerler içinde araç kiralama işlemleri yapabilir veya toplu taşımaları kullanabilirsiniz.

Feribot ile gerçekleştirilen seferin sona ermesi ardından feribottan inildiği gibi Sakız liman kasabasına ziyaret gerçekleştirilebilir. Burada Şehir parkı ziyaret edilebilir. Ardından Aplotarias caddesi üzerinde bulunan dükkanlar ve vitrinler gezilerek görülebilir. Chios Town ismi ile bilinen alanda Podima düşkünlerinin ziyaret edebileceği Chios Denizcilik Müzesi, Saint Victor Kilisesi, Psara ve Oinousses Metropolü, Nicholas Katedrali ve bahçeler gezilebilir. Bu sayede hem yürüyüş gerçekleştirilir hem de Rum mimarisinden kalma eserlere şahit olunur.

Chios adası ziyaretlerinde Chios Adası’nın mutfak kültürüne ait lezzetleri mutlaka deneyimlenmelidir. Genellikle deniz ürünlerinden oluşan mutfak lezzetleri, haydari, közlemiş patlıcan salatası gibi mezeler ile birleşince dillere destan tatlar ortaya çıkarmaktadır. Adada aperatif lezzetler de bulunmaktadır. Yalancı dolma, soğanlı börek, tütsülemiş balık, kızarmış peynir gibi lezzetler adada mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir. Sakız adasında deneyimlenmesi gereken farklı lezzetler arasında deniz tarağı deniz minaresi ve uzo da yer almaktadır.

Ada halkı yüzyıllar boyunca ticaretini adada meşhur olan damla sakızı ile gerçekleştirmiştir. Bu sebepten adada yapılacak ziyaretlerde alışveriş için sakız ile bağlantılı hediyelik eşyalar mutlaka alınmalıdır. Hem size hem sevdiklerinize anı olacak bu eşyalar, yiyecek, içecek ve kozmetik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kordon boyunca uzanan caddeler de ve köylerde hediyelik eşya seçenekleri bulunmaktadır.

Chios adası gece hayatı ve festivalleri ile bilinen bir adadır. Adada yaz kış gece eğlenceleri devam eder. Festivaller ise genellikle temmuz, ağustos ve eylül aylarında gerçekleşir. Festivaller geleneklere bağlı bir şekilde yerel orkestra ve halk tarzı ile gerçekleştirilir. Panayırlar kurulur, kutlamalar yapılır. Sakız adası ziyaretlerinizde bir festival gününe denk gelmiş iseniz mutlaka bu festivalde yer almalısınız.

Sakız Adası Ziyaretlerinde Görülmesi Gereken Yerler

Sakıs adasının dikkat çeken köyleri, plajları ve tarihi alanları bulunmaktadır. Yerli yabancı tüm turistlerin ilgi odağı olan alanlar ziyaretleri keyifli bir hale getirmektedir.

tilos travel sakız çeşme feribot sefer saatleri genel kurallar

Sakız adası ziyaretlerinizde sessiz ve sakin bir tatil ortamı arıyorsanız Avlonia, Karinda, Armenou Lagadi, Mytikas, Trahili ve Pyrgos mutlaka görmeniz gereken plajlardandır.

Geniş hareketli ve şezlong gibi imkanları bulunan plaj arayışlarınız içinse Lithi, Elida, Kambos, Karfas, Agia Fotia ve Komi plajı tavsiye edilmektedir. Berrak sular ve masmavi görüntüler için Çeşme Sakız adası feribot biletinizi hemen almayı unutmayın.

Armolia Köyü: Sakız adası merkeze 20 km uzaklığı bulunan bir köydür. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile ünlenmiş bir halkı bulunmaktadır. Seramikten üretilen vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Köyü ziyaret edenler bu hediyelik ürünlerden mutlaka almaktadır. Köy meydanında Agios Dimitrios resimleri ile orta çağ anıtı Vretos Manastırı yer almaktadır.

Pirgi Köyü: Sakız adasının güneyinde yer alan bu köy, orta çağ izlerini taşıyan dar sokakları ve korsanlardan korunmak üzere yapılan bitişik evleri ile dikkat çekmektedir. Vadi içerisine kuruludur. Çok sayıda kilise ve şapele ev sahipliği yapmaktadır.

Mesta Köyü: Taksiyarhis Kilisesi ve beşgen tasarımlı evleri ile ziyaretçilerin uğrak noktasıdır.

Olympi Köyü: Köşelerinde küçük kuleler merkezinde de halkın korunması adına 20 metre yüksekliğe sahip kule bulunan köy, Sakız adası merkeze yaklaşık 30 km uzaklıktadır.

Chios Kalesi: Adanın şehir merkezinde yer alır. Eski Yunan döneminin izlerini taşır.

Yel Değirmenleri: Turistlik olarak sergilenmektedirler. Limandan yürüyerek ulaşılabilir, fotoğraf çekilebilir ve manzaranın tadı çıkarılabilir.

Giustiniani Sarayı – Jüstinyen Müzesi: Sakız kalesinden çıkarılan eserler sergilenir.

Sakız Adası Osmanlı Mezarları (Hamidiye Cami): Üst düzey Osmanlı bireyleri için yaptırılmıştır. Osmanlı kaptanı Kaptan Kara Ali Paşa’nın mezarı da buradadır.