Türk vatandaşları için 5 adada Kapı Vizesi bulunmaktadır. Kapı Vizesi ile seyahat eden kişiler, istedikleri tarihte en fazla 7 gün boyunca, belgelenen konaklama süresi kadar tek bir adaya seyahat edebilirler

Bodrum Kos Feribot Bileti

Bodrum Kos feribot bileti için hangi tarih aralığında olduğunu görebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.
GİDİŞ SEFERLERİ
Ferry
Tilos Travel
SEA STAR MAKRİ
KALKIŞ
BODRUM KALE PORT
08:30
13.06.2024
Sefer Süresi: 30 dk
VARIŞ
KOS PORT
Ferry
Tilos Travel
SEA STAR MAKRİ
KALKIŞ
BODRUM KALE PORT
16:00
13.06.2024
Sefer Süresi: 30 dk
VARIŞ
KOS PORT
DÖNÜŞ SEFERLERİ
Ferry
Tilos Travel
SEA STAR MAKRİ
KALKIŞ
KOS PORT
09:30
14.06.2024
Sefer Süresi: 30 dk
VARIŞ
BODRUM KALE PORT
Ferry
Tilos Travel
SEA STAR MAKRİ
KALKIŞ
KOS PORT
17:00
14.06.2024
Sefer Süresi: 30 dk
VARIŞ
BODRUM KALE PORT

İçindekiler


Bodrum Kos feribot bileti
satın alma işlemlerinizi Tilos Travel ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Kos feribot bileti fiyatı gidiş dönüş 40 euro’dur. Bodrum - Kos feribot biletleriniz için size en uygun sefer saatleri ve tarih seçebilmek adına Tilos Travel’i sıklıkla ziyaret edebilir, biletlerinizi güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bodrum Kos feribot bileti satın alma esnasında gidiş dönüş kısmında yer alan seferler, biletin alınacağı günü ve tarihi belirtmektedir. Bodrum Kos adası için sefer günü ve saati seçiminin ardından alınabilmektedir. Biletler TL ile değil euro üzerinden satışa sunulmaktadır. Toplam fiyat öğrenildikten sonra feribot bileti için gerekli olan yolcu bilgileri (ad-soyad, cinsiyet, telefon numarası, e-posta adresi doğum tarihi) girilmelidir.

Kos adası için oldukça güvenilir ve ideal bir seçim olan feribot ulaşımı, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle yaz aylarında yoğun bir talep olan Kos adası için feribot biletlerinin aranması da artışa geçmiştir. Bodrum - Kos ziyaretleri için bilet satın alma işlemleri online ortamlardan kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Tilos Travel online sitemizden alacak olduğunuz Bodrum Kos adası feribot biletleriniz, tek yön veya gidiş dönüş şeklinde alınabilmektedir.

Rodos feribot seferleri, Samos feribot seferleri, Sakız adası feribot seferleri gibi daha birçok Yunan adası ziyaretiniz için de sitemize göz atabilirsiniz.

bodrum kos feribot bileti

Kos Bodrum Feribot Bileti Hakkında Genel Kurallar

Bodrum Kos biletleri satın alındığı andan itibaren birtakım kurallara tabii tutulmaktadır. Bu kurallar hem yolcuyu hem acenteyi ilgilendirmektedir. Bodrum-Kos adası feribot biletleri için genel kurallar şu şekildedir;

  • Online almış olduğunuz Bodrum-Kos feribot bileti teslimi, vize ve pasaport kontrolü esnasında feribotta yapılan check-in işlemleri anında yapılmaktadır.
  • Yolcu bileti yolcunun kendi adı soyadı üzerine düzenlendiği için hiçbir şekilde başka bir yolcuya devredilemez.
  • Bodrum Kos bileti satın alan yolcu, biletinin kaybolması durumunda yeniden bilet almalıdır. Kaybolan biletlerden acente sorumlu olmaz.
  • Bodrum Kos feribot bileti satın alındığında iptal edilemez. İadesi mümkün değildir. Yolcular biletlerde yalnızca bir kereliğine mahsus bileti açığa alma hakkına sahiptir. Açığa alınan biletler 6 aylık bir süre boyunca geçerlidir. 6 ayın sonunda kullanılmamış olan açık biletler otomatik olarak iptal edilir.
  • Feribotlarda bilet kontrolleri boardinglerdeki barkodlar yardımı ile yapılmaktadır. Bileti herhangi bir sebepten iptal olmuş ve açığa alınmış yolcular feribota alınmamaktadır. Bilet tarihi geçen yolcular da boardinglerde tespit edilmektedir.

Bodrum Kos Feribot Bileti Sefer Saatleri

Bodrum-Kos ziyaretleri için bilet satın alma işlemlerinde önem taşıyan unsurlardan birisi feribot sefer saatleri uygulamasıdır. Sefer saatleri yalnızca Bodrumdan Kos’a olan ziyaretler için değil Kos’dan Bodrum’a olan feribot seyahati ziyaretleri için de önem taşımaktadır.

Bodrum Kos Feribot Limanı Kalkış Bilgileri

Tilos Travel’in sunduğu hizmette Kos adası ziyaretleri için, Bodrum Kale Liman kalkışlı feribot seferlerinin saatleri genellikle ve 'dır. Kos Liman üzerinden kalkan Kos Bodrum feribot ise , saatlerinde kalkmaktadır. Seferler arasından sizlere en uygun olan tarih ve saatleri tercih etmeniz, işlemler açısından sıkıntı yaşamamanız adına sizler için daha yararlı olmaktadır. Bodrum-Kos feribot seferlerinde yolculuk 20 dakika sürmektedir. Seferlerde araç (2.sınıf otomobil vb.) kategorisi mevcut değildir. Yalnızca yetişkin, çocuk kategorisinden bilet alan yolcular seferler de bulunabilir.

bodrum kos feribotu express katamarana sahip liman

Tilos Travel’de katamaran yolculuğu Sea Star Makri ile yapılmaktadır. Sizler için en uygun tarih ve saatleri içeren feribot seferlerini belirleyerek güvenli alışveriş imkanından yararlanarak Tilos Travel’den biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Kos Adası Ziyaretlerinizin Keyifli Geçmesi İçin Kos Adası Hakkında Bilgiler

Kos adası Türkçe ismiyle İstanköy olarak bilinmektedir. Ege Denizi’nde bulunan en güzel adalardan biridir. Tarihi ve doğa harikası yerleri ile ziyaretçilerini büyüler. Bodrum Yarımadası’nın karşısında yer alan Kos, Yunanistan’ın 12 adalarından biridir. Kos en önemli özelliklerinden olan birçok ünlü düşünür ve şaire ev sahipliği yapmışlığı ile bilinir.

Kos adası Antik çağ döneminde meydana gelen deprem ve çökme sonucu ayrılmış dağ zincirinin bir parçasıdır. Adada o zamanlara ait fosil bir fil dişi bulunmuştur. Bu fil dişi Atina Üniversitesi Paleontoloji müzesinin içerisinde sergilenir.

Turist ve kültür merkezi olan Kos adası, bar sokakları ile meşhurdur. Birçok otel ve restoranı da bünyesinde barındırır. Antik çağ doktoru Hippocrates'in Kos’da doğduğu söylenir. Hatta altında ders verdiği düşünülen ağacı da bölgenin merkezinde yer alır. Hipokrat Müzesi’de Uluslararası Enstitüye yuva olan Kos’a adanmıştır.

Kos ziyaretleri ağustos ayında yapılmış ise ayın başında düzenlenen şarap festivali eşsiz yerel şarapların sunumu ile ziyaretçilerine kapısını açar. Ağustos ayı boyunca düzenlenen Balık, Bal, Hipokrat gibi farklı festivallerde bulunur.

Kos Adasında Alışveriş: Kos adası ziyaretlerinde yapılacak en güzel aktivitelerden birisi alışveriştir. Yeni yerler keşfederek alışveriş yapmayı sevenler için ideal alanlar bulunur. Alışveriş yapmak için en uygun alanlardan birisi şehir pazarıdır. Şehir pazarından lezzetli hediyelik eşyalar alınarak Kos yöresine ait yemekler de tadılabilir. Kos’da turistlik dükkanlarda bulunur. Bu dükkanlar için en uygun alanlar ünlü Appelou ve Ifaistou caddeleridir. Appelou ve Ifaistou caddeleri yalnızca alışveriş mağazaları ile değil restoranları ile de tanınan caddelerdendir.

Kos’un Yöresel Lezzetleri: Kos ziyaretlerinde farklı lezzet arayışında olanlar Kos’un eşsiz lezzetlerini mutlaka deneyimlemelidir. Kos mutfağında sarımsak ve limonu oldukça fazla kullanan bir yöredir. Kos mutfağında ün salmış yemekler, kalamar, karides, ahtapot ve ıstakoz şeklindedir. Musakka, souvlaki, tzatzki gibi yemekler de meşhur yemek gruplarına dahil edilebilmektedir. Adaya özgü geleneksel yemekler, Yunan bulguru pligouri, şarap içeren ekşi peynir posa, farklı tatlar ve domates asidi ile oluşturulmuş glyko’dur.

kos adası yolcu bileti genel kuralları bilinmektedir

Kos adasında en sık tercih edilen lezzetler, Caravan Restaurant, Ali Restaurant, Sunset Taverna gibi mekanlarda tüketilmektedir. Sizler de Kos ziyaretlerinizde bu meşhur tatları deneyimleyebilirsiniz.

Kos Adasında Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Kos adası ziyaretlerinde görülmesi gereken tarihi yerler;

Neratzia Kalesi: Kos limanının girişinde yer alan bu kale, Saint John şövalyeleri tarafından yaptırılmış, eski bir kalenin kalıntıları üzerine inşa edilmiştir. 1380 yılında Osmanlı tarafından uğranılacak saldırılara karşı kaleye korunmak amaçlı 4 kule daha eklenmiştir. Fakat kale yine de Osmanlılar tarafında ele geçirilerek uzun yıllar boyunca korumaları altında tutulmuştur. Kale 2017 depremi sonrası onarılamadığı için kalıcı bir şekilde kapatılmıştır. Sizler Kos ziyaretlerinizde bu yapıya dışardan şahit olabilir, fotoğraf çekimi ile anılarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Asklepion Antik Şehri: Antik Yunanistan’dan Kos adası'na miras niteliğinde kalmış olan Asklepion kenti ismini Kos için büyük bir önem taşıyan Asklepios’dan almıştır. Asklepios sağlık ve zindelik tanrısı olarak bilinir. Asklepion yapıtları ise Asklepios’a adanmış olan tapınaklardır. Bu yapıtlar zaman içerisinde eğitim sınıfları, kütüphane, hamam, kaplıca gibi alanlar olarak da kullanılmıştır. Bu antik kentte taraça ziyaretlerinizi gerçekleştirerek Roma ve Yunan kalıntılarına şahit olabilirsiniz.

Osmanlı Camileri: Kos adasının Osmanlı egemenliğinde kaldığı dönemlerde ortaya çıkarılmış olan camiler günümüze kadar varlığını korumuştur. Bu camilerden biri olan Defterdar Cami adını camiyi yaptıran Defterdar İbrahim Efendi’den almıştır. İbadete ve ziyarete açıktır. İki katlı bir camidir. Zemin katında birkaç tane kafe ve dükkân bulunur.

Cezayirli Gazi Hasan Paşa Cami Lonca bölgesinde ünlü Hipokrat Ağacı’nın yanındadır. Cami ismini yapıldığı zamanlardaki dönemin valisinin isminden almıştır. Mimarisi ile sizleri büyüleyecek olan kubbeler üzerinde kurulu bu camiye merdivenle ulaşmanız mümkündür.

bodrum kos feribot fiyat tl arası kaç dakika

Arkeoloji Müzesi: Roma ve Helenistik eserler sergilenen müzenin zemin katında heykeller sergilenmektedir. Müzenin üst katına çıkıldığında ise küçük parçalar ve seramikler göze çarpmaktadır. Estetik harikası olan tanrı ve tanrıça mermer heykeller ziyaretçilerini son derece büyülemektedir.

Casa Romana (Roma Evi): Roma döneminde yaşamış olan zengin bir aileden kalma 36 odalı bir konaktır. Yakın zamanda restore edilmiştir. Odalar ve avluların taban mozaikleri Yunan sanatının izlerini taşır. Avluların bazılarında Rosod tarzında sütunlar görülebilir.

Kos Adası Plajları; Turistlik ve güzel plajları ile oldukça dikkat çeken Kos adası birbirinden farklı özelliklere sahip birçok plaja ev sahipliği yapar.

Adanın en ünlü plajlarından biri Kefalos-Ag.Stefanos Plajıdır. Bu plaj sahile yakın bir kaya üzerine kurulu kilisesi ile oldukça gizemli bir atmosfer oluşturur. Şnorkel ile dalış yapmak da bu plajda ünlenmiş aktiviteler arasına girer. Adada bulunan beyaz kumu ve masmavi denizi ile dikkat çeken Tigaki plajınında mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.

Bu plajlar dışında Tam tam plajı, Marmari, Lambi, Therma plajları da Kos adasında oldukça popüler olan plajlardandır. Tüm bu güzelliklerin keşfi için Tilos Travel üzerinden Bodrum Kos feribot biletinizi satın almayı unutmayın.