Mekan Tavsiyeleri Nerede, Ne Yenir ?

Rodos Adası’nda da diğer tüm Yunanistan adalarında olduğu gibi, deniz ürünlerinin özellikle birbirinden lezzetli balıkları tadabilirsiniz. Ada üzerinde özellikle tavsiye edilebilecek ve ülkemizden o bölgeye giden insanlar tarafından da tavsiye edilen birkaç restaurant bulunmaktadır. Yine bunların dışında da sizlere birkaç önerimiz olacaktır. Şimdi sırasıyla bu mekanları inceleyelim;

3.1. Tamam Restaurant

İnternet üzerinde neredeyse birçok web sitesinde ilk sırada kendisine yer bulan Tamam Restaurant bizimde listemizde 1. sıradadır. Ancak özellikle belirtmemiz gerekirse mekan çok turistik ve kapısında uzun sıra var. Hatta sırada bekleyenlerin yarısı Türk Vatandaşıdır. Artık ne kadar öneride bulunulduysa Türkler tarafından vazgeçilmez olmuş burası. Bu restaurantı sahibi Andrea ve kızları işletmektedir. Restaurantta ayrıca yemek sırasında ev yapımı şaraplardan da içebilirsiniz. Restaurantın fiyatları ise ortalama bir Yunan adasına göre biraz pahalıdır.

3.2. Romeo Taverna

Burası da diğer Tamam Restaurant gibi oldukça popüler olan bir mekân olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar menüleri karmaşık ve sayfalar dolusu olsa da lezzetli yemekleri ile bu durumu sübvanse etmeyi başarmıştır. Ayrıca yemek sırasında keyifli bir canlı müzik te sizlere eşlik etmektedir. Bu nedenle de mekana için sunumundan lezzetine, lezzetinden canlı müziğine kadar hepsine 5 üzerinden 5 verebiliriz.

3.3. Mavrikos Restaurant, Lindos

Ada üzerinde bulunan Lindos Köyünde eski şehir meydanında yer alan restaurant, hem tarihi yapısı hem de son derece şık olması ile tercih edilebilecek bir mekandır. Eğer damak zevkinize uyuyor ise Kalamar dolma ve ahtapot ızgarası son derece lezzetlidir. Ayrıca mürekkep balıklı, risotto mekanın en özel yemeklerindendir. Hem lezzeti hem de sunumu gayet başarılı olan mekanın, fiyatları ise ortalamanın biraz üstündedir.

3.4. Koykos Restaurant

Ada da yeni şehir tarafından bulunan restaurant ülkemizde ki şarap evlerine benzer yapıdadır. Bu hali ile sevimli bir taverna diyebiliriz. Avlusundan terasına, iç kısımlarından dış kısımlarına kadar her yeri ayrı güzel bir mekandır. Sadece adaya turizm amaçlı gelen misafirler tarafından değil yerel halk tarafından da yoğun ilgi görmektedir.

 3.5. Nikos Taverna

Tıpkı Koykos gibi adanın yeni şehir kısmında bulunan Nikos Taverna da, Tamam Restaurant kadar olmasa da Türkler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Etrafında binalar olmasına rağmen, iyi bir dekorasyona sahip olan restaurant bu hali ile kendisine balıkçı ambiyansı yaratmıştır. Servisi ve ilgi alakası güzel olan restaurantta, kızarmış karides ve midye marineyi mutlaka denemelisiniz.

3.6. Restaurant Panorama Tsambikas

Rodos Adasının en geniş plajlarından olan Tsambika’da bulunan Panorama Tsambikas isimli restaurant da lezzetleri ile sizleri şaşırtmaya aday mekânlardan birisidir. Güneşte kendileri tarafından kurutulan ahtapotların açık havadaki mangalda pişmesini izleyip, sonrasında afiyetle tadabilirsiniz. Ayrıca öğle vakitlerinde, sıcak havalarda asma gölgesinde serinleyip, panaromik manzarayı izleyebilirsiniz. Tabi serinlemenin yanında uzonuzu yudumlamak da hediyedir.