Türk vatandaşları için 5 adada Kapı Vizesi bulunmaktadır. Kapı Vizesi ile seyahat eden kişiler, istedikleri tarihte en fazla 7 gün boyunca, belgelenen konaklama süresi kadar tek bir adaya seyahat edebilirler

Samos Aynı Gün Gidiş Dönüşlü Tur
Kuşadası (Ege Port) çıkışlı feribot ile Günübirlik (Başlangıç 3 Mayıs 2024)
Haftanın Her Salı-Cuma-Cumartesi Günleri


08:15: Kuşadası Limanı'ndan Samos Adası'na hareket.

08:45  Vathi Limanı'na varış ve gümrük işlemlerinin tamamlanması.

10:00 - 11:30: Vathi Limanı çevresinde serbest zaman. Liman bölgesindeki kafeleri ve dükkanları keşfedin, Samos'un tarihi atmosferini hissedin.

11:30 - 13:00: Türkçe rehberimizle birlikte öncelikli, Samos Arkeoloji Müzesi ziyareti. Antik döneme ait birçok eserin sergilendiği müze, adanın tarihine ışık tutar.

13:00 - 14:30: Öğle yemeği için serbest zaman. Geleneksel Yunan mutfağının tadını çıkarabileceğiniz yerel restoranları deneyin.

14:30 - 16:00: Heraion Tapınağı ve Antik Su Kemerleri'ni ziyaret. Samos'un antik dönemdeki önemli yapılarından biridir. Pisagor Heykeli ziyaret. Samos'un meşhur üzüm bağlarından birinde şarap tadımı. Adanın ünlü Muscat üzümlerinden yapılan şarapları deneyimleyin. Vathi Limanı çevresindeki alışveriş caddelerinde serbest zaman. Hediyelik eşyalar ve yerel ürünler satan dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz.

16:30 - 17:30 Vathi Limanı'ndan Kuşadası'na dönüş.

18:15: Kuşadası Limanı'na varış ve turun sonu.

Kuşadası Samos feribot bileti satış sayfamızdan sefer saatleri hakkında detaylıca bilgi alabilirsiniz.