Türk vatandaşları için 5 adada Kapı Vizesi bulunmaktadır. Kapı Vizesi ile seyahat eden kişiler, istedikleri tarihte en fazla 7 gün boyunca, belgelenen konaklama süresi kadar tek bir adaya seyahat edebilirler

Chios Konaklamalı Tur

Çeşme (Ulusoy Limanı) çıkışlı feribot ile 1 gece konaklamalı (Başlangıç 3 Mayıs 2024)Haftanın Her Cuma - Cumartesi Günü

Çeşme (Ulusoy Limanı) çıkışlı feribot ile 1 gece konaklamalı (Başlangıç 3 Mayıs 2024)

Haftanın Her Cuma - Cumartesi Günü

Kısa ve keyifli bir deniz yolculuğunun ardından adaya varıyoruz. Gümrük kontrollerinden geçtikten sonra Güney Ada turu için limandaki acentemize gidiyoruz. Bizleri rehberimiz karşılıyor. Bütün tur katılımcıları tamamlandıktan sonra saat: 10:00 gibi otobüsümüze binerek turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız olacak Armolia Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Armolia Köyü, Mesta Köyü - Kale Köy, Pirgi Köyü - Desenli Evler, Emporios - Volkanik Plaj, Daskalopetra - Homeros, Langada - Balıkçı Köyü Akşam Taverna - Canlı Müzik İsteyen konuklarımızın Cumartesi akşamı Canlı Yunanca Müzikli Taverna rezervasyonlarını yapıyoruz. Ada halkının da katıldığı bu canlı müzikli eğlence genellikle gece geç saatlere kadar sürer.

2.GÜN

Kuzey Ada turumuz yeterli katılımcı olması durumunda yapılıyor. * Yel değirmenlerini Güney Ada Turumuzda görme şansınız olacaktır. Pazar günü katılan konuklarımızla adanın kuzeyine doğru bir tur yapıyoruz. Bir balıkçı kasabası olan, lezzetli ve taze deniz ürünlerini tadabileceğiniz Langada’nın sahilinde keyifli bir öğle yemeği yemek üzere yaptığımız yolculukta da mutlaka görmeniz gereken bazı duraklarımız oluyor.

Yel Değirmenleri Sakız Adası’nın sembolü olan yel değirmenlerine gidiyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından turumuza devam ediyoruz. Daskalopetra - Homeros Langada’ya doğru ilerlerken bir diğer durağımız da Daskalopetra. Yunanistan’ın antik dönemdeki meşhur ozanı Homeros’un yaşadığı ve öğrencileri ile ders yaptığı kayayı görüyoruz.

İlyada ve Odysseia eserlerinin çıkış yeri olduğu iddia edilen Daskalopetra ‘dan ayrılarak yolumuza devam ediyoruz. Langada - Balıkçı Köyü Kuzey sahilinde küçük bir balıkçı köyü olan Langada ‘ya varıyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ada halkının yemek için çok sık geldiği bu köyde bulunan geleneksel tavernalarda taze ve lezzetli deniz ürünlerini bulmak mümkün. İsteyen misafirlerimiz sahildeki kafelerde de zaman geçirebilirler. Yemeğimizin ardından buradan ayrılarak şehir merkezine dönüyor ve turumuzu bitiriyoruz.

Dönüş için Limanda 16:15'de toplanıyor ve 17.15’de feribotumuz hareket ediyor.

Çeşme Sakız feribot bileti sayfamızdan kendi programınıza uygun biletinizi alabilir ve tatil programınızı yapabilirsiniz.