Türk vatandaşları için 5 adada Kapı Vizesi bulunmaktadır. Kapı Vizesi ile seyahat eden kişiler, istedikleri tarihte en fazla 7 gün boyunca, belgelenen konaklama süresi kadar tek bir adaya seyahat edebilirler

Kos Adası Konaklamalı Tur Programı

Haftanın Her Çarşamba-Cumartesi Günleri

Bodrum Kalesi Gümrüğü'nde buluştuktan sonra sabah 09:15 (yerel saat ile) Bodrum Çıkışlı Kos Turu için gezimize başlıyoruz. Rehberlerimiz gemide sizlere Kos Adası Tur programı hakkında kısa bilgileri bu seyahat boyunca veriyorlar. Adaya varıp gerekli pasaport kontrollerinden geçtikten sonra valizlerimizi dışarıda bekleyen otobüsümüze koyup turumuza başlıyoruz. Adadaki tek Türk Köyü olan Platani’yi panoramik olarak gördükten sonra, Tıp biliminin atası olarak kabul edilen Hipokrat’ın tedavi yöntemlerini bilimsel olarak uyguladığı, dünyanın ilk hastanesi olarak kabul edilen Asklepion’a varıyoruz.

Fotoğraf molasının ardından, adanın en yüksek noktalarından biri olan ve Dikeos Dağı’nda kurulu Zia Dağ Köyü’ne varıyoruz ve Ege Denizi’nin eşsiz manzarası eşliğinde öğle yemeği alıyor ve serbest zamanımızda, köyün renkli sokaklarının tadını çıkartıyoruz. Zia’dan ayrıldıktan sonra, adanın en güzel sahillerinden birine sahip olan Tigaki’ye hareket ediyor ve bölgeye has zeytinlerin nasıl işlendiğini ve zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret ettikten sonra Kos şehir merkezine devam ediyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek gezilebilecek yerler hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra, otelimize giriş yapıyor ve adanın keyfini çıkartmaya devam ediyoruz.

2.GÜN

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası, günü dilediğiniz gibi geçirebilir, adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz, Kos`un muhteşem denizinde serinleyip güneşlenebilir, bisiklet kiralayarak adanın keyifli sokaklarını keşfedebilirsiniz.

Dilerseniz araç kiralayarak adanın en güzel sahillerinin yer aldığı Kefalos Plajı’nda denizin keyfini çıkartabilirsiniz.
Kos Adası’nda geçirdiğimiz dolu dolu bir kültür, doğa ve eğlence turunun ardından Kos’a veda ederek 17.00’da limanda buluşmak için yola çıkıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Bodrum’da gümrük çıkış işlerimizi tamamlıyor 18.00’de feribotumuzda olmuş oluyoruz. Bir başka TILOS TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle.

Bodrum Kos feribot bileti sayfamızdan gidiş dönüş seferleri hakkında bilgi alabilirsiniz.